13 NINO ŽINKO

TENIŠKA SEKCIJA TVD PARTIZAN LJUTOMER IN  DRUŠTVO ZA OZAVEŠČANJE IN RAZVOJ ZDRAVEGA NAČINA ŽIVLJENJA CVEN ORGANIZIRATA

POLETNO TENIŠKO LIGO 2018

Pozdravljeni

zahvaljujemo se vam za prijavo na letošnje tekmovanje. Skupaj se je prijavilo 14 tekmovalcev. Tekmovanje bo najprej potekalo v skupinskem delu kjer bomo igrali po ključu vsak z vsakim.  Razpored bo objavljen na spletni strani pod rubriko Tekmovanja.

V skupinskem delu tako vsakega tekmovalca čaka 13 dvobojev. Igra se na 2 dobljena niza. Morebiten 3 niz se igra v obliki podaljšane igre do 10. Zmaga šteje 3 točke, dobljeni niz 1 točko in poraz 0 točk. Žoge krijete sami.

Po končanem skupinskem delu tekmovanja sledi 1. faza zaključnega turnirja kjer bo prvih 8 igralcev na lestvici igralo tekme za kočno razporeditev.

1., 2., 3. in 4. igralec z lestvice bodo odločali o zmagi na tekmovanju. 5., 6., 7., in 8. igralec bodo igrali za skupno 5. mesto tekmovanja.

Sitem igranja 1. faze zaključnega turnirja je sledeči:

1. proti 4. igralcu z lestvice
  2. proti 3. igralcu z lestvice

ter

1. proti 8. igralcu
  2. proti 7. igralcu

Sledi 2. faza zaključnega turnirja kjer se bo odločalo o zmagi letošnjega ligaškega tekmovanja.

V obeh fazah zaključnega turnirja je modus enak tj. dva dobljena niza. V primeru tretjega niza se le-ta igra kot podaljšana igra do 10.

Prvi trije igralci prejmejo že tradicionalen pokal in praktične nagrade.

Letošnja novost je aktivno spremljanje rezervacije terminov igranja in rezultatov. Prejeli boste dostop do GoogleDrive preglednice kjer označujete termine igranja posameznega kola, izbirate igrišče 1, 2 ali 3 in zapisujete rezultate. Tabela se bo samodejno posodablja in bo vidna tudi na spletni srani pod rubriko tekmovanja.

Vsak igralec je dobil svojo ID številko in pripadajočo barvo. V tabeli so navedeni termini igranja posameznega kola. Interval za posamezno kolo je 7 dni. Prosimo, da se držite razporeda ter vrstnega reda igranja parov.

Torej prvi tekmovalni par v tabeli je 1:14, kar v praksi pomeni sledeče. Igralec z ID število 1 je dolžan poklicati svojega nasprotnika, igralca z ID število 14. Torej Tomaž Novak bo poklical Luko Premzla in se dogovoril za termin. Vedno je dolžan organizirati termin tisti igralec čigar ID številka je prva v paru.

Ko se dogovorite za termin označite v tabeli z svojo barvo polje (za primer imamo že zapisane 3 rezervacije in rezultate). V drugem delu tabele (stolpci O do U) z vašo barvo pobarvate polje svojega para ob dogovorjenem terminu in zapišete številko igrišča, ki vam ga rezerviramo. V stolpcu V vnesete uro igranja (vsakemu paru pripada 2 uri igranja). Seveda prosimo, da prej na spletni strani preverite zasedenost igrišč.

V tabeli sledi ponovitev stolpcev, ki kažejo igralne pare. Tukaj z vašo barvo pobarvate termin igranja in vpišete rezultat vaše tekme pri čemer pazite na zapis. Če gre za par 1:14 se temu primerno zapiše rezultat (v primeru zmage igralca z ID število 1 npr. 6:4 6:4; v primeru zmage igralca z ID število 14 pa 4:6 4:6).

Vašo tekmo kola lahko seveda tudi rezervirate z SMS sporočilom na št. 031 476 645. V tem primeru bomo tabelo za vas izpolnili mi. Seveda pa bomo bolj veseli, če boste sami uporabljali avtomatizirani način.

Na spletni strani pod rubriko tekmovanja bo pripravljena tabela z igralci in tel. številkami ter trenutna lestvica, ki jo bomo aktualizirali na vsak datum ko se konča posamezno kolo tj. 22.5., 29.5., 5.6. itd.

V kolikor imate težave z razumevanjem navodil se lahko obrnete na tenisljutomer@gmail.com ali na 031 476 645 (Dani).

RAZPORED TEKMOVANJA, TERMINI, REZERVACIJE IGRIŠČ IN REZULTATI

Končana je Poletna teniška liga 2017. Organizatorja Teniška sekcija TVD Partizan Ljutomer in Društvo za ozaveščanje in razvoj zdravega načina življenja Cven čestitat vsem tekmovalcem za dosežene rezultate. Zmagovalec letošnje izvedbe je DANIJEL IVAJNŠIČ, 2. mesto je osvojil DANIJEL KARLOVČEC, 3. mesto pa LUKA PREMZEL.

Končan je zaključni turnir 2. RANGA Poletne teniške lige 2017. Zmagovalka je ANA ŠTERMAN, ki je v finalu premagala MARKA SAVIĆA z rezultatom 9:2. Tretje mesto in skupno 11. mesto je osvojil ROK BABIČ, ki je ugnal MARKA GOVEKA z rezultatom 9:3. Vsem tekmovalcem se iskreno zahvaljujemo za sodelovanje v letošnji izvedbi tekovanja.

V letošnji izvedbi tekmovanja je sodelovalo 10 udeležencev. 1. mesto je ubranil Danijel Ivajnšič, ki je v finalu premagal Damjana Novaka z rezultatom 9:5. Tretje mesto je pripadlo lanskemu finalistu Srečkotu Štuhecu, ki je v ektremnih svetlobnih pogojih premagal Roka Babiča.

Vsem tekmovalcem se zahvaljujemo za udeležbo.